BAYRAK DERGİSİ BAŞ YAZI

2015-05-18 20:21:00
Millet Partisi Genel Başkanı terör örgütünün silah bırakmasını yorumladı Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, terör örgütü PKK'nın silah bırakmasına dair yapılan duyuruyu Bayrak Dergisi'ndeki başyazısında değerlendirdi

20 Mart 2015 Cuma 22:43

Açıklama: Millet Partisi Genel Başkanı terör örgütünün silah bırakmasını yorumladı

“terör, toplumda meydana getirdiği korku yoluyla toplumun özellikle yöneticilerin irade, cesaret, kararlılığını kırmak ve yok etmek suretiyle teslim almaya yönelir.”

TERÖRLE MÜCADELENİN BÖYLESİ NEREDE GÖRÜLMÜŞ?

Süreç adı verilen Erdoğan-Öcalan pazarlığının millete yutturulması için sürdürülen kampanya yürekler acısı… Kandil açıklaması ve MGK toplantısının aynı ana rastlaması hazin… Bir dağ şakisinin açıklamalarına devletin sivil ve asker tepe yöneticilerinin katıldığı bir toplantıda müzakere edilmesi ve bunun ballandıra ballandıra duyurulması nasıl bir zafiyettir böyle? Terörle mücadele yetkililerinden birinin açıklaması gerekiyorsa açıklar. Tekrarlamak pahasına söyleyelim “terör, toplumda meydana getirdiği korku yoluyla toplumun özellikle yöneticilerin irade, cesaret, kararlılığını kırmak ve yok etmek suretiyle teslim almaya yönelir.” Peki aylardan beri Türkiye yöneticileri teröristlerle konuşuyor, pazarlık yapıyor, ne alıp verildiğini bilen var mı, yok! İktidar millete karşı ketum, kapalı, ama teröristlerle can ciğer kuzu sarması… Millette büyük endişe var, insanlar haklı olarak soruyorlar ne verdiniz? Özerklik mi, federasyon mu? Ne verdiniz? 

BAY ERDOĞAN’IN TEZATLARI İNKARLARI KENDİSİNİDEN Mİ JOKERİNDEN Mİ KAYNAKLANIYOR?

Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye, bir grup duyarsız ve yetersiz yöneticisinin aczi ve yetersizliği terörle mücadelede ne yazık ki Türkiye’nin temel zaafını oluşturuyor akıl ve vicdanın kabul edemeyeceği inkarlarla dolu… Bay Erdoğan sözde terörle mücadelesinde kıvrak, oynak, tutarsız… Bay Erdoğan önce teröristlerin teslim olmasını istiyordu. Sonra silahların teslimine, silah bırakılmasına geçiş yaptı. Daha sonra teröristlerin silahsız yurt dışına gitmesin istedi ve en sonunda silahlı eşkıyanın silahlarıyla birlikte yurt dışına çıkmalarına izin verdi. TSK hareket etmeyecekti… Bir salim aklın ve vicdanın kabul edemeyeceği bu tezatlar kumkumasının bir araya gelmesi, Türkiye’nin temel zafiyeti değil midir.
 

GERİ ÇEKİLMELERİ NASIL OLACAKMIŞ?

Aylardan beri PKK elebaşlarının devletle yaptığı temasları, alış verişi kamu oyu büyük merakla seyretti. Aylardan beri teröristler Türkiye’nin gündemine hakim kılındı. Terörist elebaşların biri bırakıp biri konuşuyor. Yetmiyor, “analar ağlamasın” diye insanlar silahlı teröristlerin her türlü kaprisine boyun büker hale getirildi. Bu ayıp değil mi, halkın böylece aldatılmasından utanmak gerekmez mi? Karayılan adlı yılan geri çekilişi anlatıyor. “Kendi kullandıkları yollardan, kendi bildikleri yollardan geldikleri gibi gideceklermiş. Bu yolları devlet, TSK adına hareket eden yöneticiler biliyor muydu, bilmiyor muydu?! Fatih sadrazamlardan Yakup Paşa’yı bu gerekçelerle azletmişti! Demek ki: Eline aldığın işi ağzına yüzüne bulaştırırsan ya acizsin. Ya da ortaksın demektir? Umarız Bay Erdoğan bu en önemli devlet, millet, din meselesinde Fatih Hazretleri’nin ölçülerine göre kendini denetler… Yönetimimizde Fatih Han Hazretleri’nin şuur ve sorumluluğunun zerresi ne yazık ki yokmuş!.

GERİ ÇEKİLECEKLERMİŞ AMA ŞARTLAR VARMIŞ?

Aylardan beri silahlı canilerle iktidar pazarlıkda . “Analar ağlamasın, kan dökülmesin” duasına tüm millet amin dedik ama geldiğimiz noktada tüm geleceğimiz teröristin insafına kaldı. Terörist silahları bırakacağım diyor, bırakması için şart üstüne şart koşuyor: “Geri çekilme silahlı olacak kendi bildikleri yollardan, silahlarıyla, gerillanın gizlilik ve disiplini içinde çekilecek, Kuzey Irak’a gedeceklermiş. Silah bırakmaları için Türkiye’nin yapacağı şeyleri yapmasını istiyorlar. Önce anayasal reform, sonra Apo dahil özgürleşme olacak. Bunlar yapılmalıymış, çünkü Türkiye’de yaşayan Kürtler kimliksiz ve statüsüz yaşayamaz hale gelmiş. Ve Kürt Halkı özgürlük mücadelesiyle önemli bir düzeyi yakalamıştır.” diyor. 

Geri çekilme için başlama tarihi veriyor.

8 Mayısta geri çekilme başlayacakmış. Ne kadar süreceğini Allah bilir? Eşkıya silahlarıyla, düzenli olarak geldikleri, yollardan gidecekmiş, gidenler kandilde eğitileceklermiş? Sonra Kuzey Irak’ta, ağalara göre “Güney Kürdistan” da yerleşeceklermiş, Barzani’den de anlayış ve yardım bekliyorlarmış, ABD ve AB’nin yardımını da umuyorlarmış! Galiba yılan İsrail’i eklemeyi unutmuş! ABD’de, AB’de aranan desteği verme yolunda. AB Parlamento Konseyi, PKK’ terörizmini aktivizm” olarak algılıyormuş? ABD’de Obama gene “büyük felaket” diye, Ermeni intikamcılarının diliyle konuşarak Türk milletini incitiyor. 

TERÖRİSTİN SİLAHLARI BIRAKMASI TERÖRİSTİN KEYFİNE BIRAKILMIŞTIR

Sonuç olarak bugün varılan noktada Türkiye’ye musallat edilen ve Kürt kökenli vatandaşlarımızın zorla, yanıltılarak, kandırılarak silahlı cinayet şebekelerine destek yapılmaya çalışması en pervasız, en cürretkar noktaya ulaştırılmış durumdadır. Silahlı çetelerin silahlarını bırakması, silahsızlandırılması, silahların teslim edilmesi, teröristin keyfine bırakılmış durumda. Yani Türkiye’yi yolgeçen hanına çeviren teröristlerin gittikleri yollardan Türkiye’ye saldırmalarına mani olacak hiçbir engel de yok, paşa gönülleri ne zaman isterse gittikleri gibi gelebilirler ve cinayetlerini işleyip kan dökebilirler. Yani teröristin silahsızlandırılması kendi paşa gönlüne bırakılmış durumda. Ve masum vatandaşlarımızın canları, hürriyetleri ve malları teröristlerin insafına terkedilmiş olmuyor mu? Anaların gözyaşının dinmesi masum vatandaşlarımızın kanlarının dökülmesine son verilmesi PKK’nın keyfine bırakılması akılla, tedbirle izah edilebilir mi? Teröristlerin gönüllerinden ve isteklerinden başka teminatı yok! Görülüyor ki İşimiz Allah’a kalmış! Allah bu mazlum, sessiz toplumu korusun! Ama her şeyden önce uyandırsın, basiret versin ve uyandırsın! İyiyi kötüden ayıracak, millet ve İslam düşmanlarının iğvasına kapılan liderleri değerlendirecek kıyaset versin.

0
0
0
Yorum Yaz